Czas na wizytę u stomatologa

ć o własne uzębienie? Jest kilka przyczyn, które mogą przekonać nawet najbardziej zniechęconą do stomatologii osobę do troski o własne zęby. Pierwszą z nich jest to, że leczenie stomatologiczne bardzo często jest bolesne i niesłyc

Czas na wizytę u stomatologa Nie bój się wizyty u dentysty:

Dlaczego warto dbać o zęby?

Wizyty stomatologiczne są obowiązkowe właściwie dla wszystkich, którzy posiadają własne zęby. Dlaczego warto dbać o własne uzębienie? Jest kilka przyczyn, które mogą przekonać nawet najbardziej zniechęconą do stomatologii osobę do troski o własne zęby. Pierwszą z nich jest to, że leczenie stomatologiczne bardzo często jest bolesne i niesłychanie nieprzyjemne dla pacjenta. W związku z tym dbając o zęby usuwamy ryzyko, że będziemy musieli przechodzić na przykład przez leczenie kanałowe. Kolejną przyczyną, dla której warto troszczyć się o zęby są względy ekonomiczne. Jeśli wybieramy się na prywatną wizytę u dentysty musimy liczyć się z naprawdę dużymi kosztami, ponieważ takie usługi należą do dość drogich.


Most protetyczny - jak to wygląda?

Potrzebujemy tylko dwóch wizyt u stomatologa, jeżeli zdecydujemy się na zastosowanie mostu protetycznego.

Podczas pierwszej wizyty będzie konieczne zdjęcie RTG. Dentysta musi oszlifować zęby, na których będzie zakładany most - oczywiście proces przebiega w znieczuleniu miejscowym. Podczas tej wizyty dokonujemy wyboru koloru naszych protez, dostajemy tymczasową koronę i udajemy się do domu cierpieć godnie w milczeniu ;).

Podczas drugiej wizyty gotowy most zakładany jest na zęby - stomatolog musi dobrze go dopasować, co przy bardziej rozległych protazach wymaga kolejnej wizyty. Jeżeli efekt estetyczny zostaje zaakceptowany przez pacjenta to następuje cementowanie - i już mamy nowe, piękne zęby.


co to jest próchnica?

bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba objawiająca się demineralizacją substancji nieorganicznych i następnie proteolizą substancji organicznych z powodu działania kwasów wytworzonych przez bakterie w płytce nazębnej w wyniku metabolizmu cukrów pochodzenia zewnątrz- i wewnątrzustrojowego.

Głównymi bakteriami odpowiedzialnymi za rozwój próchnicy są L. acidophilus oraz paciorkowce, a z nich najważniejsze to Streptococcus mutans. Inne próchnicotwórcze bakterie to: S. salivarius, S. mitis, S. sanguinis, S. faecalis. Bakterie te są zdolne do zainicjowania procesu próchnicowego, poprzez wytwarzanie kwasów w wyniku metabolizowania cukrów (głównie kwas mlekowy). Zakwaszone środowisko (pH poniżej 5,5) sprzyja demineralizacji szkliwa.

Ponadto bakterie te uczestniczą w powstawaniu płytki nazębnej. Stanowi ona doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii pierwotnie tlenowych, a z czasem względnie beztlenowych.

Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pr%C3%B3chnica_z%C4%99b%C3%B3w



© 2019 http://studio7.waw.pl/