Wirtualne biuro ? na chwilę czy na dłużej?
Wirtualne biura to bardzo rozpowszechniona w dzisiejszych czasach działalność polegająca przede wszystkim na zarządzaniu korespondencją biznesową klientów oraz udostępnianiu im adresu do korespondencji. Zwykle na tym kończy się działalność wirtualnych biur, chociaż istnieją także bardziej profesjonalne propozycje w tym zakresie, obejmujące także skanowanie dokumentów i inne administracyjne procedury, a także wynajem lokalu na przykład na zorganizowanie szkolenia pracowniczego czy spotkanie biznesowe. Takie wirtualne biuro to doskonała propozycja szczególnie dla osób, które są dopiero na początku swojej kariery w biznesie i nie posiadają tak dużego kapitału, aby wynająć powierzchnię użytkową.
Wirtualne biura ? płatność
Coraz częściej możemy spotkać się z atrakcyjnymi zniżkami, przygotowanymi specjalnie dla osób, które zdecydują się na prowadzenie wirtualnego biura. Takie zniżki dotyczą najczęściej płatności, która jest obniżana w przypadku zarezerwowania tego typu usług na wiele miesięcy. Trzeba przyznać, że jest to sposób na obniżenie opłat związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w ten sposób. Warto jednak zauważyć, że samo prowadzenie wirtualnego konta to sposób na oszczędności. Jest to szczególnie istotne na początku działalności gospodarczej, kiedy wydatki znacząco przewyższają dochody. W takim przypadku korzystanie z usług wirtualnego biura jest bardzo dobrym pomysłem na oszczędności.
Minimalne wynagrodzenie ustawowe w Polsce
W Polsce minimalne wynagrodzenie ustalane jest corocznie na podstawie ustawy z 10 października 2002 o minimalnym wynagrodzeniu za pracę1. Wysokość minimalnego wynagrodzenia, podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej ?Monitor Polski?, w drodze obwieszczenia Prezesa Rady Ministrów do 15 września każdego roku.
W przypadku umowy zlecenia, zleceniobiorca może otrzymać niższe wynagrodzenie niż płaca minimalna234. Jego wysokość jest przedmiotem negocjacji ze zleceniodawcą.
Minimalne wynagrodzenie za pracę od 1 stycznia 2016 wynosi 1850 zł brutto.
W okresie pierwszego roku pracy danego pracownika nie może być niższe niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę5 (80% x 1850 = 1480 zł).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/P%C5%82aca_minimalna