Domowo znaczy taniej? Co warto zrobić u kosmetyczki

e zrobić z człowieka zupełnie nową osobę ? przynajmniej pod kątem aparycji. Wystarczy przemalować kolor włosów, czy je obciąć, aby odmienić swój wygląd. Jeśli do tego odwiedzimy salon kosmetyczny, aby odpowiednio się pomalować, mo

Domowo znaczy taniej? Co warto zrobić u kosmetyczki

Nowa ty

Jak szybko odmienić swój wygląd? Istnieje na to kilka prostych sposobów. Jednym z nich jest zmiana fryzury. Zapewne większość z nas potwierdzi, że nowa, zupełnie inna fryzura może zrobić z człowieka zupełnie nową osobę ? przynajmniej pod kątem aparycji. Wystarczy przemalować kolor włosów, czy je obciąć, aby odmienić swój wygląd. Jeśli do tego odwiedzimy salon kosmetyczny, aby odpowiednio się pomalować, możemy stworzyć zupełnie nowe wrażenie na innych. Takie zmiany mogą być niekiedy naprawdę radykalne, więc jeśli faktycznie zależy nam na dużej zmianie, warto wziąć pod uwagę właśnie tego typu zabiegi.


Na poprawę humoru

Nie wiesz jak poprawić swoje samopoczucie? Może warto zafundować sobie pakiet różnego rodzaju zabiegów na ciało, dzięki którym będziemy zarówno dobrze wyglądać, jak i się czuć. Takie zabiegi wykonywane w profesjonalnych salonach kosmetycznych mogą zdziałać prawdziwe cuda. Wystarczy skorzystać już z podstawowego pakietu, aby przekonać się jak szybko możemy poczuć się lepiej: świeżo, lekko, odprężeni i zrelaksowani. Do tego możemy sprawić sobie przyjemność odwiedzając fryzjera i robiąc coś dla swoich włosów. Nowa fryzura to zawsze dobry sposób na poprawienie humoru, z którego warto od czasu do czasu korzystać.


Kosmetologia - historyczne ujęcie

Kosmetologia sięga swoimi korzeniami do starożytności. Pierwsze kosmetyki wytwarzano w starożytnym Egipcie ok. 3000 r. p.n.e. Pierwotnie kosmetologia zajmowała się nie tylko dbaniem o urodę, ale i tzw. ?kosmetyką negatywną? - wypalanie, tatuowanie czy barwienie skóry. W cywilizacjach pierwotnych ciało zdobiono w ten sposób w związku z ważnymi wydarzeniami w życiu społecznym, jak śmierć, nowonarodzenie bądź osiągnięcie wieku dojrzałości. Rozwój kosmetologii na przestrzeni dziejów związany był z rozwojem nauk medycznych. Aż do końca XVII wieku obowiązywała nauka Hipokratesa. Zgodnie z nią wszystkie choroby, w tym choroby skóry uznawano za wynik chorób ogólnoustrojowych. Pierwszą książkę o kosmetologii ? Gospoda pod barwną skórą ? napisał i wydał Samuel Hafenreffer w XVII wieku, przedstawiając w niej najstarsze mikstury służące upiększaniu. Wiek XVIII był przełomowy w rozwoju kosmetologii. Skórę uznano wtedy za odrębny i ważny organ ludzkiego organizmu, co zaowocowało licznymi publikacjami na ten temat. W XIX wieku zaczęła się masowa produkcja preparatów kosmetycznych w laboratoriach przyaptecznych, czemu towarzyszyło tworzenie się wielu firm kosmetycznych. Proces ten nabrał na sile w I połowie XX wieku, a w II połowie XX wieku kosmetyki i zabiegi kosmetyczne zyskały jeszcze wyższą rangę. Wówczas kosmetologia stała się też dziedziną akademicką ? w Polsce od 1997 roku.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kosmetologia



© 2019 http://studio7.waw.pl/