Kilka słów o myjniach

myślą o takich osobach stworzone zostały profesjonalne myjnie samochodowe, które dzielą się na dotykowe i bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, w myjniach bezdotykowych nie ma konieczności samodzielnego mycia auta. Wszystko robią

Kilka słów o myjniach

Rodzaje myjni samochodowych

Własnoręczne mycie samochodu może okazać się dużym problemem, zwłaszcza jeśli mieszka się w bloku i nie posiada się żadnej działki lub własnego podwórka. Z myślą o takich osobach stworzone zostały profesjonalne myjnie samochodowe, które dzielą się na dotykowe i bezdotykowe. Jak sama nazwa wskazuje, w myjniach bezdotykowych nie ma konieczności samodzielnego mycia auta. Wszystko robią za nas maszyny. W myjniach dotykowych natomiast mamy do dyspozycji specjalne dyspozytory, które pozwalają opłukać auto wodą, umyć je specjalnym środkiem, spłukać, a na koniec jeszcze nabłyszczyć, jeśli takie jest życzenie klienta. Liczba myjni działających na rynku jest naprawdę duża, dzięki czemu żaden właściciel samochodu nie powinien mieć jakichkolwiek problemów z zagwarantowaniem mu odpowiedniej czystości.


Jak utrzymać samochodów w czystości?

Większość z nas chce, żeby samochód prezentował się atrakcyjnie, a to oznacza konieczność regularnego czyszczenia jego karoserii. Można to oczywiście zrobić samodzielnie, ale dla niektórych osób jest to duży problem, zwłaszcza jeśli nie dysponują wystarczającą ilością miejsca. Jakie jest więc inne rozwiązanie? Można zdecydować się na skorzystanie z usług profesjonalnej myjni samochodowej, która dysponuje odpowiednim zapleczem technicznym. W myjniach dotykowych najczęściej niezbędne jest posiadanie drobnych, którymi płaci się w automacie. Myjnie bezdotykowe natomiast zazwyczaj są obsługiwane przez wyspecjalizowanych pracowników, którzy mają na ten temat odpowiednią wiedzę.


Czyszczenie_parą Technologia- opis z Wikipedii

Woda jest podgrzewana w wytwornicy pary do około 180 °C, natomiast temperatura u wylotu dyszy może wahać się w granicach od 80° do 120° w zależności od temperatury otoczenia, długości węża parowego oraz jakości wytwornicy. Gorąca, sucha para emulguje tłuszcz, rozpuszcza brud i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na czyszczonej powierzchni (większość z nich ginie już w temperaturze 85 °C). Skuteczność dezynfekcji w zależności od zastosowanego urządzenia i metody czyszczenia może przekraczać 99,5%.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Czyszczenie_parą



© 2019 http://studio7.waw.pl/