Krótki tekst o słuchu

mulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga si

Krótki tekst o słuchu aparaty słuchowe sklep
Gdzie udać się po pomoc, jeśli masz problemy ze słuchem i potrzebujesz pomocy specjalisty?

O badaniu słuchu

Badanie słuchu ? jest to ocena reakcji organizmu powstałej w wyniku stymulacji dźwiękowej. Badania słuchu dzielą się na badania subiektywne i badania obiektywne. Subiektywne badania słuchu, w przeciwieństwie do badań obiektywnych, wymagają aktywnej współpracy osoby badanej (od osoby badanej wymaga się świadomej informacji zwrotnej np. czy dźwięk jest słyszalny). Badania słuchu można podzielić również na badania progowe oraz nadprogowe. Celem badań progowych jest określenie najcichszego możliwego do usłyszenia dźwięku, w badaniach nadprogowych oceniana jest percepcja dźwięku powyżej progu słyszenia.

Wskazania:

niedosłuch lub jego podejrzenie
zawroty głowy
zaburzenia równowagi
szumy uszne

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Badanie_s%C5%82uchu


Nie lekceważ objawów

Zdrowie powinno być naszym priorytetem. Powinniśmy kłaść na tę kwestię duży nacisk, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci, które przecież są w pełni zależne od swoich dorosłych opiekunów. Regularne badania potrafią zapobiec rozwojowi wielu groźnych chorób. Dzięki temu można wdrożyć skuteczne i mało inwazyjne leczenie. Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy u swojej pociechy, nie możesz tego zignorować. Masz wrażenie, że Twoje dziecko niedosłyszy? Naprawdę warto to sprawdzić, zwłaszcza że badania słuchu w wielu ośrodkach można wykonać bezpłatnie. Nie czekaj na to, aż objawy się rozwiną, warto sprawdzić przyczynę i zadbać o komfort życia malucha.


Kilka faktów o słuchu

Słuch ? zmysł umożliwiający odbieranie (percepcję) fal dźwiękowych. Narządy słuchu nazywa się uszami. Słuch jest wykorzystywany przez organizmy żywe do komunikacji oraz rozpoznawania otoczenia.
Fale dźwiękowe: Przez powietrze docierają do małżowiny usznej, następnie przewodem słuchowym zewnętrznym do błony bębenkowej. Pod wpływem drgań powietrza błona bębenkowa porusza przylegający do niej młoteczek. Drgania z młoteczka są przekazywane na kowadełko i strzemiączko, za pośrednictwem okienka owalnego trafiają do ucha wewnętrznego, gdzie drgania są zamieniane na impulsy nerwowe, które nerwem słuchowym docierają do ośrodków słuchowych w korze mózgowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82uch#S.C5.82uch_cz.C5.82owieka_-_podstawowe_dane



© 2019 http://studio7.waw.pl/