O biurach rachunkowych

ają przed nimi nowe możliwości i pozwalają ograniczyć koszty prowadzenia księgowości firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku mniejszych firm, które nie posiadają wieku skomplikowanych operacji do zaksięgowa

O biurach rachunkowych Nie prowadź księgowości samodzielnie, skorzystaj z pomocy doświadczonego biura rachunkowego

Najlepsze biuro rachunkowe

Coraz więcej firm korzysta z usług biur rachunkowych, które stwarzają przed nimi nowe możliwości i pozwalają ograniczyć koszty prowadzenia księgowości firmy. Jest to bardzo dobre rozwiązanie szczególnie w przypadku mniejszych firm, które nie posiadają wieku skomplikowanych operacji do zaksięgowania i mogą swobodnie zarządzać swoimi finansami. Aby mieć pewność, że usługi świadczone przez takie biuro są na odpowiednim poziomie, warto wybrać taką firmę, która posiada odpowiednią renomę i jest ceniona przez wiele osób. Warto w tym celu popytać znajomych lub poszukać dodatkowych informacji i przeanalizować różne możliwości. Dobre biuro rachunkowe zapewni nam spokój i komfort.


A właściwie czym jest ten cały podatek?

Podatek ? obowiązkowe świadczenie pieniężne pobierane przez związek publicznoprawny (państwo, jednostka samorządu terytorialnego) bez konkretnego, bezpośredniego świadczenia wzajemnego. Zebrane podatki są wykorzystywane na potrzeby realizacji zadań publicznych.

Współcześnie pieniądze z podatków trafiają do skarbu państwa, województwa, powiatu albo gminy, które dzięki temu mogą inwestować w rozwój infrastruktury, wojska, policji, oświaty, służby zdrowia itp. Obecnie uznaje się, iż podatki są świadczeniami pieniężnymi, jednakże w historii znane są również podatki świadczone w innych niż pieniądz dobrach.

Zgodnie z polskim prawem daniny, aby zostały uznane za podatki muszą posiadać 4 cechy:

nieodpłatność
przymusowość
powszechność
bezzwrotność
Podatki dzielą się na:

bezpośrednie ? nałożone na dochód lub majątek podatnika, np. podatek dochodowy, gruntowy, spadkowy;
pośrednie ? nakładane na przedmiot spożycia, np. VAT, akcyza ? ostatecznie płaci konsument.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek


Definicja VAT

Podatek od towarów i usług, PTU (ang. Value Added Tax, VAT) ? podatek od wartości dodanej, podatek pośredni, pobierany na każdym kolejnym etapie obrotu towarami lub usługami (podatek obrotowy), którego konstrukcja zakłada brak kaskadowego nakładania się podatku poprzez zastosowanie mechanizmu odliczenia podatku pobranego w poprzednich etapach obrotu.

W Polsce został wprowadzony przez ustawę z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. z 1993 r. Nr 11, poz. 50). Jednak konieczność harmonizacji polskiego prawa podatkowego z prawem UE zmusiła polskiego ustawodawcę do uregulowania tej kwestii w nowej ustawie o podatku od towarów i usług z dnia 11 marca 2004 roku (Dz. U. z 2011 r. Nr 177, poz. 1054).

Twórcą koncepcji tego podatku był niemiecki przedsiębiorca Carl Friedrich von Siemens, który w swoich pracach z 1920 roku wyłożył jego ideę1, ale powszechnie za twórcę VAT uważany jest francuski ekonomista Maurice Lauré2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Podatek_od_towar%C3%B3w_i_us%C5%82ug



© 2019 http://studio7.waw.pl/