O druku cyfrowym i nie tylko. Poligrafia ogółem

s druku w praktyceOsoby pracujące w drukarniach często posiadają wykształcenie grafików lub operatorów DTP, albo specjalizację drukarską. Obsługa tych przemysłowych maszyn drukujących wymaga sporej wiedzy teoretycznej i praktyczne

O druku cyfrowym i nie tylko. Poligrafia ogółem Druk to temat rzeka, niektóre zakłady specjalizują się jedynie w konkretnej dziedzinie, np. , ale są doświadczone w tym zakresie. Dzisiaj o zakładach poligraficznych i drukowaniu.

Proces druku w praktyce

Osoby pracujące w drukarniach często posiadają wykształcenie grafików lub operatorów DTP, albo specjalizację drukarską. Obsługa tych przemysłowych maszyn drukujących wymaga sporej wiedzy teoretycznej i praktycznej. Dlatego w cenie druku znajdują się nie tylko materiały ale również koszty pracowników i amortyzacji inwestycji w drukarki.

Od wysłania projektu do drukarni aż do gotowego produkty trzeba przejść wiele kroków. Od komputera operatora DTP, który musi przygotować projekt do druku i prze konwertować go do odpowiedniego formatu. Następnie projekt trafia do drukarni, gdzie jest drukowany przy doborze odpowiedniej techniki i wybranych przez klienta materiałów. Często wykonuje się druki testowe przed właściwym drukowaniem w celu kontroli jakości druku i poszukiwaniu błędów. Później jest jeszcze etap uszlachetniania druku, aby był trwalszy. Cały proces wymaga pracy przynajmniej 3 ludzi na różnych stanowiskach w danej drukarni.


Desktop Publishing - Wikipedia uczy czym jest DTP

DTP (ang. Desktop Publishing ? publikowanie zza biurka) ? termin oznaczający pierwotnie ogół czynności związanych z przygotowaniem na komputerze materiałów, które będą później powielone metodami poligraficznymi. Krócej mówiąc, termin ten oznacza komputerowe przygotowanie do druku1. W tym znaczeniu termin ten dotyczy nie tylko fazy projektowej, czyli tworzenia w programach komputerowych obrazu (oraz kształtu) stron publikacji, ale także zarządzania pracą grupową, a nawet odnosi się do komputerowego sterowania urządzeniami wykorzystywanymi w tym procesie, a więc np. naświetlarkami czy maszynami drukarskimi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/DTP


O użyciu i wytwarzaniu plomb gwarancyjnych

Pewnie nie raz próbowałeś lub próbowałaś rozkręcić jakiś sprzęt elektroniczny, aby sprawdzić co jest w środku. I często zdarza się, że naklejka zasłania śrubkę, lub jest przyklejona w miejscu, gdzie dwie części obudowach się rozłączą. Jest to tak zwana plomba gwarancyjna. Naklejana jest w oczywistym celu: aby stwierdzić, czy uszkodzenie sprzętu nie zastąpiło na skutek naruszenia wnętrza urządzenia przez niewprawnego użytkownika.

Druk takich plomb oferuje niewiele firm poligraficznych w Polsce dlatego jest to towar raczej dość ciężko dostępny. Same plomby drukuje się na specjalnej folii lub papierze w zależności od ich przeznaczenia i od woli zamawiającego. Najczęściej takie plomby są opatrzone w hologramy, które stanowią zabezpieczenie przed ich podrobieniem



© 2019 http://studio7.waw.pl/