O projektowaniu i tworzeniu stron www

óraStrona www według Wikipedii:Strona...internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądar

O projektowaniu i tworzeniu stron www Krótki poradnik o tym, jak wybrać wykonawcę firmowej strony internetowej. Na co zwracać uwagę i jakie zadawać pytania? A może potrzebujesz gotowej rekomendacji?

Strona www według Wikipedii:

Strona...internetowa, strona WWW (ang. web page) ? dokument HTML udostępniony w Internecie przez serwer WWW. Po stronie hosta użytkownika, strona WWW jest otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej. Autorem pierwszych stron WWW jest Tim Berners-Lee1.

Strony WWW często wykorzystują obiekty multimedialne, np. Adobe Flash. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić ich zawartość przeglądarka internetowa musi mieć zainstalowane odpowiednie wtyczki obsługujące takie obiekty. Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy, co może mieć wpływ na wynik ekonomiczny działalności rynkowej, a ewentualne błędy na stronie internetowej mogą negatywnie oddziaływać na potencjalnych klientów2. Strony internetowe można opracowywać we własnym zakresie z wykorzystaniem odpowiednich edytorów, np. nvu, co wymaga jednak zaznajomienia się z HTML i CSS.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_internetowa


Wyróżnij się

Z roku na rok, rośnie liczba prywatnych domen, jak i ogromnych portali. W związku z tym, odbiorcy są zagubieni, gdy potrzebują wyszukać potrzebne im treści. Niestety, łatwo się zgubić w takim gąszczu stron, a nie wszystkie informacje muszą być potwierdzone. Jeśli więc korzystamy ze stron internetowych przy prowadzeniu badań lub pisaniu pracy naukowej, powinniśmy być ostrożni. Jak więc sprawić, by nasza strona uznana była za pewne i zaufane źródło, do którego warto wracać? Przede wszystkim, powinna się wyróżniać. Projektowanie strony internetowej to nie tylko zaproponowanie jej szaty graficznej, ale przede wszystkim zaplanowanie, jakie treści mają się na niej znaleźć. Każdy zamieszczony artykuł, powinien być podpisany imieniem i nazwiskiem autora, a także informacją jak się z nim skontaktować. Dodatkowo, jeśli korzystamy ze źródeł książkowych, powinniśmy podawać przypisy bibliograficzne, by mieć pewność, że strona taka zachęci do odbioru klientów, współpracowników i inne osoby zainteresowane.


Co to jest responsywność?

Jeśli potrzebujesz nowej strony internetowej, lub dopiero co zakładasz swoją działalność, zwróć uwagę na jeden BARDZO ważny aspekt - responsywność. Co to znaczy? Że strona będzie się prawidłowo wyświetlać na urządzeniach mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Dlaczego to takie istotne? Ponieważ od 10-30% wszystkich operacji wyszukiwania w Google odbywa się za pomocą takich urządzeń. I ten wskaźnik cały czas rośnie! Ostatnio Google zapowiedziało usunięcie z indeksów wyszukiwania tych stron, które nie będą dostosowane do urządzeń mobilnych. Oczywiście nie dotyczy to wyszukiwań ze "zwykłych" komputerów, czy laptopów. Więc zanim zdecydujesz się na zakup strony www, to zapytaj wykonawcę czy będzie ona responsywna, a jeśli nie będzie... poszukaj gdzie indziej. Nie warto ponosić dwa razy tych samych kosztów! Nie trać potencjalnych klientów już na starcie.


Uspołecznij się

Ogromne portale społecznościowe, jak Facebook czy Twitter zrzeszają wiele milionów, a nawet miliardów użytkowników. Często zdarza się, że twórcy takich stron nie zdają sobie sprawy, że za kilka lat, staną się one prawdziwym hitem i głównym sposobem komunikacji młodych ludzi. Tworzenie strony internetowej, która ma stać się portalem społecznościowym nie zalicza się do prostych zadań, ponieważ w wirtualnej sieci jest ogromna konkurencja. Mogłoby się więc okazać, że taka strona jest zwyczajnym marnowaniem naszego czasu, zdolności i chęci. Poza tym, internauci są coraz bardziej wymagający, dlatego projektowanie stron powinno wiązać się z prostotą, nowoczesnością i wyczuciem dobrego smaku. Model stron internetowych, kojarzący się z latami dziewięćdziesiątymi, a więc dużym bałaganem w zakładkach i ogromnej ilości tekstu na stronie jest niedopuszczalny. Na stronie powinna znajdować się niezbyt duża ilość tekstu, zawierającego jak najwięcej konkretnych wiadomości, opatrzona zdjęciami lub innego rodzaju grafikami.



© 2019 http://studio7.waw.pl/