Odzież używana, czy warto ją kupować?

oda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl ar

Odzież używana, czy warto ją kupować?

Definicja mody w Wikipedii

Moda ? w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. Moda występuje także w innych dziedzinach życia społecznego. Wiąże się z pojęciem stylu, ale nie jest jego synonimem podobnie jak pojęcie elegancji. Może być modny ubiór, wygląd, sposób zachowania, lecz także styl muzyczny, styl artystyczny, światopogląd czy pewien sposób postępowania, czyli ogólnie rzecz biorąc styl życia, który jest popularny w jakimś czasie w jakimś środowisku. W węższym znaczeniu słowo moda odnosi się do projektowania ubioru. Moda zawsze posiada grupę, która pierwsza inicjuje naśladownictwo czegoś, najczęściej form ubioru. Natomiast styl w modzie jest związany z indywidualnym, przystosowanym do potrzeb psychicznych określonego użytkownika sposobem wyrażania siebie poprzez formę ubioru.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Moda_(styl)


Sprowadzanie ubrań do ciucholandów

Ubrania do ciucholandów sprowadzane są z różnych miejsc kraju oraz z zagranicy. Oprócz samych lekkich ubrań do ciucholandów sprowadzane są również kurtki. Ze względu na to, że kurtki potrafią już być drogie, to kupowanie ich w ciucholandach jest bardzo korzystne dla mniej zamożnych odbiorców. Klienci ciucholandów lubią również znajdować w nich i kupować zupełnie nowe lub używane buty.

Do ciucholandów również oddają swoje torebki kobiety w różnym wieku. Robią to wówczas, gdy torebki przestają im się podobać lub zupełnie nie pasują do ich strojów. Dzięki temu w czasie wizyty w ciucholandzie można kupować wiele różnych przedmiotów codziennego użytku, a nie jedynie same ubrania. Wszystko to sprawia, że ciucholandy cieszą się niesłabnącą popularnością.


O odzieży w Wikipedii

Najstarsze ubrania tworzone były ze skór, futer, liści i trawy. Najstarsze odnalezione przez archeologów kościane igły datowane są na 30 tysięcy lat przed naszą erą (znalezisko w Rosji, w roku 1988, blisko Kostionki).

Przypuszcza się, że najstarsza odzież pojawiła się około 170 tys. lat temu.

Jednak wedle badań nad genealogią wszy ludzkiej, zrelacjonowanych przez M. Ryszkiewicza, wesz odzieżowa ewolucyjnie oddzieliła się od wszy głowowej około 42-72 tysięcy lat temu, co zdaje się świadczyć, że w tym mniej więcej czasie pojawił się ubiór jako część naszego wyposażenia kulturowego. Mowa tu oczywiście o pełnym ubiorze ze skór, w którym mogły się zadomowić pasożyty. Nie wiemy jednak, czy pewne skromne elementy ubioru, jak na przekład przepaski biodrowe czy spódniczki z liści lub traw, jakich do dzisiaj używają plemiona tradycyjne, nie pojawiły się wcześniej.

Źródło:



© 2019 http://studio7.waw.pl/