Mało jest działek bez płotu, przynajmniej tych używanych. Ogrodzenie musi być solidne i wieloletnie, z tego powodu warto zdecydować się na takie, które ma te cechy. Dlatego to solidny wybór.
Wiki i historia płotów
Płoty w postaci przeplatanych gałęziami pali występowały na terenie Polski dość długo, w późniejszym okresie używać zaczęto wikliny lub sznurów do wiązania mniejszych palików z przęsłami, które z kolei mocowane były do większych drewnianych słupów. Dopiero produkcja masowa gwoździ, spowodowała, że mniejsze paliki, a później sztachety zaczęto łączyć nimi z przęsłami, a te ze słupkami. Z kolei upowszechnienie cementu jako materiału do tworzenia zaprawy murarskiej spowodowało tworzenie słupów betonowych.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Płot
Odgrodzenie posesji
Dziś tak naprawdę bardzo dużo domów jednorodzinnych posiada rozmaite ogrodzenia. Nie wynika to z chęci pokazania stylu i wygody, ale ma to za zadanie chronić nasz dom przed różnej maści intruzami. Zabezpieczenie własnej posesji w dobie niebezpiecznych czasów ma coraz więcej zwolenników. Nie chodzi jednak tylko i wyłącznie o kwestię bezpieczeństwa. Ogrodzenie posesji czy też terenu należącego do nas to nasz obowiązek. Ogrodzenie czy to z siatki, czy też z metalu możemy bez problemu postawić samodzielnie.
Wystarczy, tylko że kupimy określony komplet wraz ze słupkami dzięki temu bardzo szybko poradzimy sobie z tym niewymagającym zadaniem. Zanim jednak cokolwiek zakupimy, musimy przeanalizować ceny. Ogrodzenie z metalu będzie droższe od ogrodzenia z drewna jednak co za tym idzie, będzie o wiele bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i nie trzeba będzie je tak często odnawiać. W tym wszystkim widzimy przede wszystkim korzyści, z których powinniśmy skorzystać Budowanie własnego ogrodzenia to nic trudnego pod warunkiem, że znamy się na rzeczy.
Jakie warunki musi spełniać ogrodzenie? Cytat z Wikipedii
Ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt.
Umieszczanie na ogrodzeniach, na wysokości mniejszej niż 1,8 m, ostro zakończonych elementów, drutu kolczastego, tłuczonego szkła oraz innych podobnych wyrobów i materiałów jest zabronione.
Bramy i furtki w ogrodzeniu nie mogą otwierać się na zewnątrz działki.
Furtki w ogrodzeniu przy budynkach mieszkalnych wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej nie mogą utrudniać dostępu do nich osobom niepełnosprawnym poruszającym się na wózkach inwalidzkich.
Szerokość bramy powinna wynosić w świetle co najmniej 2,4 m, a w przypadku zastosowania furtki jej szerokość powinna być nie mniejsza niż 0,9 m, przy czym na drodze pożarowej szerokości te regulują przepisy dotyczące ochrony przeciwpożarowej.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrodzenie